“De perfectie combinatie als je sociaal bent en van auto rijden houdt”
Wist je dat chauffeurs de grootste functiegroep zijn bij GP Groot? Een gegeven dat aantoont hoe belangrijk onze vrachtwagenchauffeurs zijn. Niet alleen voor onze organisatie, maar ook in de gehele transportwereld. Daarom zetten we de vrachtwagenchauffeur in het zonnetje op de landelijke Dag van de Vrachtwagenchauffeur. Vandaag staan we extra stil bij de uitdagende taken en verantwoordelijkheden die zij het hele jaar door vervullen.
“Ik heb altijd gezegd dat ik vrachtwagenchauffeur wilde zijn en nu ben ik het”, vertelt Kevin Riemersma. Nadat ik als bijrijder was begonnen bij het bedrijf, kon ik via GP Groot mijn C-rijbewijs halen, dat was ontzettend fijn!”
Hij heeft inmiddels zijn rijbewijs en is sinds januari officieel in dienst bij GP Groot. Dat het hem goed bevalt verbaast hem niets. “Ik houd van autorijden en ben graag sociaal bezig. Het is de perfecte combinatie voor een vrachtwagenchauffeur.”
Van voetbal tot festivals
Voordat hij als vrachtwagenchauffeur begon, werkte hij binnen. “Nu kan ik genieten van de buitenlucht. Ik mag de hele dag rondrijden en zie van alles. Ik heb een goede klik met mijn collega’s. Met de één praat je bij over het weekend en over voetbal, met de ander over muziek en festivals. Met iedereen heb je wel een gespreksonderwerp. Dat maakt het werk leuk.” Het sociale aspect vindt hij dan ook de kracht van het bedrijf. “We kunnen op een dag wel langs 140 klanten rijden. Daarvan doe je zoveel mogelijk zelf, maar als we minder klanten hebben dan checken we bij collega’s of zij hulp nodig hebben. Iedereen is heel collegiaal.”
Afwisseling opzoeken
Kevin houdt van afwisseling in zijn werk en heeft aangegeven dat hij geen vaste route wil rijden. “In de planning wordt rekening gehouden met wat je fijn vindt qua vast team en afwisseling. Natuurlijk ken ik sommige routes goed omdat ik ze vaker rijd, maar ik zoek zeker de afwisseling op binnen het werk. We rijden 90% van de routes met een bijrijder, dan vind ik het gezellig om steeds naast iemand anders te zitten.” De variatie in werk zoekt hij ook op andere manieren, bijvoorbeeld door een paar dagen mee te draaien op een portaalwagen. “Dat heb ik laatst gedaan en dat was erg leuk voor de afwisseling. Alhoewel mijn huidige groep collega’s veel te gezellig is om nu permanent te wisselen”, lacht hij.
Vrachtwagenchauffeur zijn brengt hem ook veel vrijheid, waar hij veel waarde aan hecht. “Er wordt veel van je verwacht, maar zolang je je werk goed doet, heb je veel vrijheid. Hoewel de routes meestal wel vast staan, kun je best een keertje uitwijken om ergens een patatje te halen.” Ook de werktijden bevallen hem goed. “We beginnen om 7 uur ’s morgens, maar we zijn ’s avonds met het eten weer thuis.”